Bedminton: Na Finlandia Cup-e Slovensko v skupine na treťom mieste

20.01.2006 Celý región

Prešov 20. januára (TASR) - Majstrovstvá Európy juniorských družstiev B-kategórie - Finlandia Cup, pokračovali v piatok v prešovskej Mestskej hale tretím hra...
Prešov 20. januára (TASR) - Majstrovstvá Európy juniorských družstiev B-kategórie - Finlandia Cup, pokračovali v piatok v prešovskej Mestskej hale tretím hracím dňom v skupinách.

Slovensko v záverečnom vystúpení v základnej skupine podľahlo Estónsku hladko 0:5 bez zisku jediného setu a bude hrať v sobotu o 9. - 12. miesto. Ráno o 9.00 h nastúpi proti Írsku, ktoré skončilo na tretej priečke v 3. skupine. Nášmu celku sa posledný duel skupiny nevydaril. Mrzel najmä spôsob prehry, až na niekoľko svetlých momentov nemali potrebnú iskru a súperovi uľahčili cestu k víťazstvu v skupine a boju o medailové priečky. Najbližšie k zisku setu boli Závada s Orlovskou v mixe, v oboch setoch mali setbaly, ale ani to nestačilo.
Daniel Orlovský, tréner SR: \"Vedeli sme, že Estónsko je veľmi silné. Pravdu povediac, trúfali sme si uhrať dva zápasy, ani v ženskej dvojhre, ani v mixe to však nebolo podľa predstáv. Škoda prehry v mixe, kde sme mali v oboch setoch setbaly. Čaká nás nepríjemné Írsko, ktoré sa na turnaji neustále zlepšuje, budeme mať opäť čo robiť. \"

Slovensko - Estónsko 0:5
Body: Tomáš Tomčko - Raul Must 0:15, 5:15
Zuzana Orlovská - Sandra Kamilovová 5:11, 6:11
Vladimír Závada, Marián Smrek - Raul Must, Ants Mangel 2:15, 8:15
Mária Bednárová, Monika Fašungová - Sandra Kamilovová, Stina Vilyosová 3:15, 11:15
Vladimír Závada, Zuzana Orlovská - Ants Mangel, Karoline Hoimová 15:17, 16:17